חדשות

עצור
הארץ
כלכליסט

צור קשר

מאשר קבלת דיוור
חנות היין
טעימות יין
המרכז ללימודי יין
מועדון החברים

Chinon והיצרנים

שינו ( Chinon) הוא אזור יין הנמצא בסמוך לגדה השמאלית של נהר הלואר ולאורכו של נהר הויין ( Vienne), בלב עמק הלואר. העיירה שינו נמצאת במחוז טוריין ( Touraine) ושם מתרכז ייצור היין.
בסך הכל ישנם שמונה עשר כפרים בהם מייצרים יין, על שטח כולל של אלפיים הקטר וייצור שנתי של חמישה עשר מיליון בקבוקים. מעמד AOC ניתן לאזור בשנת 1937 ומאז שטחו גדל פי ארבעה.
האזור מוקף ביערות עד, מישורים פוריים, טרסות תלולות לצד הנהר ובניגוד לרוב עמק הלואר, מגדלים  בשינו בעיקר קברנה פרנק ( מעל 95% יין אדום והשאר מתחלק בין לבן ורוזה).
הכרמים ממוקמים בשיפועים יחסית חדים לאורך גדות נהר הויין ולאורך נהר הלואר, שם השיפועים פחות חדים אך השפעת הנהר משמעותית. בקרבת הנהר האדמה היא אדמת סחף ( חצץ וחול), עשירה במרבצים של מינרלים. כשעולים בגובה מגלים שכבה קשה של אדמת אבן גיר הייחודית לאזור.
מכיוון שהאזור משתרע לאורכם של שני נהרות, תרכובת האדמה משתנה מחלקה לחלקה ומאמינים כי מעל 50 סוגים שונים מאפיינים את האזור. בעצם, אין הגדרה אחת לקברנה פרנק משינו, כל אחד מ240 מגדלי היין באזור, יעידו כי היין שלהם הוא-הוא שינו אמיתי.
בשנים האחרונות ובזכות הדימיון למדרונות בבורגון, עלה הרעיון לשאול את דרך הדירוג שבבורגון ( Cru system), ולהפוך את עשיית היין, מיקום הכרמים ואיכות היין לשם דבר. נראה שמרבית היצרנים מתנגדים לכך ובוחרים ב"דרך האמצע", ערבוב הענבים מהחלקות השונות על מנת להגיע לאיזון מסוים.
האקלים ימי, עם טמפרטורה שבחורף נעה סביב 0 מעלות ובקיץ סביב 25 מעלות. בכל חודש ישנם עשרה ימי גשם בממוצע.

 

Domaine de L'R

                                                    

           נפתחה חנות הדגל ברחוב פרישמן 73 תל אביב (מול כיכר מסריק)

 

                        

 

                                               אין להעתיק, או לעשות שימוש בחומרים באתר זה, בשום צורה שהיא, אלא ברשות מפורשת בכתב מג'יאקונדה

עבור לתוכן העמוד