חדשות

עצור
הארץ
כלכליסט

צור קשר

מאשר קבלת דיוור
חנות היין
טעימות יין
המרכז ללימודי יין
מועדון החברים

Montesecondo

רקע
מאז מותו של אביו, אימו של סילביו המשיכה במלאכת הייננות, הכורמות והעשייה ביקב ומכרה את הענבים לנגוסיון מקומי. 
לאחר מותה של אמו בשנות התשעים, עברו סילביו וקטלינה לאחוזה והחליטו להשתקע בה, להמשיך את המסורת ולהפוך אותה שלהם.
בשנת 2000 סילביו כבר ביקבק בציר ראשון מעשה ידיו. אך היה לו המון ללמוד והוא נעזר ביצרנים שכנים.
קטלינה הייתה נגד שימוש בכימיקלים בחווה והאמינה כי יש דרך טובה יותר לייצר יין.
באופן הדרגתי ותוך חשיפה והיכרות עם יצרנים אחרים מחוץ לקיאנטי כדוגמת ניקולא ז'ולי ( מתווה הדרך לעשיה ביו-דינאמית), גם סילביו האמין כי עשיה ביו- דינאמית היא הנכונה בשבילו.
בשנת 2003 החל בעשיה אורגנית ושנה לאחר מכן עבר לעשיה ביו-דינאמית.
סילביו הגיש יינותיו לאישור DOCG ונדחה פעמיים- פעם אחת בגלל שחסר לו צבע ופעם שנייה בגלל יותר מדי צבע. בפעם השלישית הוא ויתר ובחר להשאיר את יינותיו כ IGT מאשר להנדס את יינותיו לפי רצונם של משטרי טעם טוטליטריים.

בכרם:
לאחוזה 11.5 הקטר המניבים יבולים נמוכים ומורכבים מגפנים בוגרות וצעירות של סנג'ובזה וקנאיולו. לאחרונה נטע קולורינו, קברנה סוביניון, מרלו ופטי-ורדו.
כל הכרמים נטועות סביב ביתו של סילביו הנמצא בגדה הדרומית של גיא, היכן שיש חשיפה לאור השמש בכל שעות היום.
הכרמים מחולקות לשלושה אזורים המובדלים ביניהם לפי סוגי האדמות; החלקה הקרובה לביתו מורכבת מאדמות חוליות, החלקה התחתונה מחימר וחרסית והחלקה הנמצאת בראש הגבעה מחימר דחוס וגלסטרו- אדמה שרובה צפחה בדומה לאדמה בשטונף דו- פאפ.
בשנת 2011, לאחר שחש תסכול מהמצב הקיים והצורך לשינוי עלה בו, החליט סילביו לשנות סגנון נטיעה מהסגנון המסורתי שבו אביו נטע ( guyot ) שלדעת סילביו משאיר הרבה עלים החונקים את הגפנים והחל לנטוע מחדש בסגנון ה Albarello\ goblet. בסגנון זה, הענבים יכולים להיות תלויים באופן חופשי ולהינות מיותר מגע עם אוויר.
סילביו נוטע את הגפנים על עמודים כשכל גפן מופרדת מזו שלידה במטרה להימנע משימוש בחוטים וגם כדי לתת לכל גפן מספיק מרחב ואדמה בשביל שתתפתח באופן מיטבי. לפי ידיעתו, הוא היחידי שמגדל כך בקיאנטי.

ביקב:
את מבנה היקב בנה סילביו במו ידיו. הוא ממעיט לספר על הנעשה ביקב אבל מספר כי לדעתו ליין צריך להיות טעם כמו האדמה ממנה הוא הגיע, זיהוי היין צריך להיות לפי הטרואר המייחד אותו ולא אחרת.
"Wine should taste like the land it comes from. Wine should identify itself by its terroir".
התסיסה טבעית ומתבצעת במיכלי נירוסטה. ההתיישנות תלויה בבציר ומשתנה; חלק מהיין מתיישן בנירוסטה, בחביות עץ אלון ישנות, באמפורות ובבטון.
סילביו מספר שכחלק מתהליך הלמידה שלו, טעם את יינותיה של אליזבת פורדורי ובחר לעבור לשימוש באמפורות.
בשנת 2005 עבר שינוי נוסף- הוא הפסיק לבצור בבשלות מאוחרת ועבר לבציר מוקדם יותר בשביל להוסיף חמיצות ליין. סנג'ובזה הוא ענב המאבד חומציות במהירות וסילביו הבין איזה הבדל יש בבציר מוקדם 'אפילו' בכמה ימים.
סילביו הוא יצרן נלהב שלא מפסיק ללמוד, לנסות ולהתפתח. הוא שם לו למטרה להביא את יינות קיאנטי למעמד גבוה יותר, מושקע ומתוחכם.

                                                    

           נפתחה חנות הדגל ברחוב פרישמן 73 תל אביב (מול כיכר מסריק)

 

                        

 

                                               אין להעתיק, או לעשות שימוש בחומרים באתר זה, בשום צורה שהיא, אלא ברשות מפורשת בכתב מג'יאקונדה

עבור לתוכן העמוד