חדשות

עצור
הארץ
כלכליסט

צור קשר

מאשר קבלת דיוור
חנות היין
טעימות יין
המרכז ללימודי יין
מועדון החברים
  • פונדרש
  • פונדרש1
  • פונדרש

Domaine de Fondreche

 

The Leading reference point estate in the Cotes du Ventoux region
Robert Parker

 

רקע
אחוזת פונדרש ממוקמת למרגלות הר וונטו הציורי בעיירה מאזאן. היום, זהו היקב החשוב והמשפיע ביותר באזור.

סבסטיאן וינסנטי בר המזל קיבל לידיו את האחוזה המדהימה הזו מהוריו הנדיבים בהיותו בן 20, תוך כדי לימודי הייננות שלו. במשך למעלה מעשור סבסטיאן מייצר יינות ייחודיים ונפלאים וזוהי אחת האחוזות המייצרות באופן עקבי יינות באיכות גבוהה מאד ובמחירים סבירים ביותר. אין פלא, אם כן, שיינותיו פופולריים כל כך במסעדות הטובות ביותר באירופה ובאוספי היין הפרטיים.

 

בכרם
לאחוזה 37 הקטר של כרמים המעובדות באופן ביו-דינאמי. כ-28 הקטרים של אדמות חימר וסיד בעלות ניקוז מעולה עליהם גדלים שלושת היינות הנזכרים כאן. זוהי החלקה ההיסטורית שמקיפה את הדומיין ובה נטועים בעיקר זנים אדומים.

הקרקע מנקזת את מי הגשמים באופן אידיאלי והם נשמרים בה בעומקים משתנים של חמישה עד עשרה מטרים. דבר זה מאפשר לגפנים הזנה בכמויות הנכונות, לחץ הידרי מתון בתקופות ההבשלה והעמקה מתמדת של השורשים.

התכונה הזו היא שנתנה למקום את שמו ההיסטורי, שכן משמעות השם פונדרש בפרובנסלית ״המעיין הזקוף״.

תכונות אלה לצד הפרשי טמפרטורה משמעותיים בין החורף לקיץ ובין יום ללילה בתקופת ההבשלה, מאפשרים פרי עם רמת בשלות יוצאת מהכלל. זוהי חלקה שנבצרת מאוחר יותר מדרום הרון, אבל מוקדם יחסית לוונטו. השמירה על חומציות טובה ואיזון היא שם המשחק: עוצמה לצד עמוד שדרה ברור ואלגנטי. הביודינמיקה משרתת את מטרותיו של סבסטיאן היטב, שכן היא מאפשרת להגיע למטרה זו באופן הרמוני עם הטבע. הצוות פועל על הכרמים בהתאם לתנועות גורמי השמיים ומשתמש בטכניקות מתקדמות כדי לאפשר לגפנים למצוא את האיזון הטבעי שלהן ולהגן על עצמן כנגד מזיקים ככל שניתן.

 

      

 

ביקב
המשכה של אותה הפילוסופיה באמצעים המתאימים: שימוש רב ככל שניתן בכוח הכבידה, כבוד לפרי ולמחזוריות הטבע והשמיים בפעולות השונות. שמרים מקומיים. האיזון והחומציות הטובה מגינים על היין, מה שמאפשר לסבסטיאן להוסיף מינימום של סולפיטים ליין ובחלק מהמקרים אף ללא תוספת כלל. היינות אינם מסוננים או מוצללים והמיכלים השונים מותאמים בדייקנות לנפח הדרוש על מנת לאפשר התפתחות היין על משקעיו ללא תזוזות מיותרות. ב-2010 הותקנו 300 מטר מרובע של פנלים סולריים על גג היקב והם שמייצרים את החשמל הדרוש להפעלתו.

 

לאתר של Domaine de Fondreche 

 

 

 

           

 

                                                    

           נפתחה חנות הדגל ברחוב פרישמן 73 תל אביב (מול כיכר מסריק)

 

                        

 

                                               אין להעתיק, או לעשות שימוש בחומרים באתר זה, בשום צורה שהיא, אלא ברשות מפורשת בכתב מג'יאקונדה

עבור לתוכן העמוד