חדשות

עצור
הארץ
כלכליסט

צור קשר

מאשר קבלת דיוור
חנות היין
טעימות יין
המרכז ללימודי יין
מועדון החברים
  • גיאקונדה מארחת
  • מתארחת
  • מארחת

טעימות Didier Dagueneau

6/02/2011

 

נפגשנו בשתי קבוצות שונות, לטעימת יינות דידייה דגנו. דידייה דגנו ייזכר תמיד כאיש הפראי של "פואי" בחבל הלואר, הן בזכות דמותו המרשימה בעלת רעמת שיער פראית וזקן עבה וסבוך והן בזכות רעיונותיו הפראיים. הוא נחשב לאחד הייננים המהוללים ביותר וחלוץ מוביל של כורמות ביו דינאמית. עד מותו ניתן היה לראותו חורש את כרמיו המעובדים באופן ביו דינאמי בעזרת מחרשה רתומה לסוס. מ"מורד" ו "פורש" הפך דגנו לסימן ההיכר האיכותי של אזור עמק הלואר. דגנו ייצר את יינות הסוביניון בלאן הטוב ביותר בעולם.

פרפקציוניסט בכל רמ"ח אבריו, יינותיו נמנים עם גדולי היינות בעולם ומהווים דוגמא ומופת ליכולות המופלאות של ענב הסוביניון בלאן וחבל הלואר. אלה יינות אינטנסיביים ומורכבים המשלבים פירותיות במינראליות ותבלינים. הקפדה על יבול נמוך באופן יוצא דופן - כשלושה טון של פרי להקטר – המהווים כחצי מהיבול המקובל באזור, בציר ארוך וסלקטיבי לאורך מספר פעמים בהתאם לרמת בשלות הענבים הדרושה לצורך השגת פרי איכותי כשלו והתוצאה הינה יינות טהורים, טבעיים ומרוכזים באופן יוצא דופן. 
 

ב- ספטמבר 2008 נהרג דגנו בתאונת מטוס אולטרלייט אותו הטיס בעצמו. הקו שהנחה את דגנו עד יום מותו היה יינות אותנטיים ומושלמים וכיום רבים מיצרני האזור מאמצים את רעיונותיו. 
 

את מורשתו ממשיכים ביתר הצלחה שני ילדיו, בנג'מין ושרלוט, ייננים מוכשרים בזכות עצמם. 2008 הינה הבציר הראשון שנעשה על ידי בנג'מין ושארלוט, בהחלט מופע בכורה עוצר נשימה. השניים עבדו בצמוד לדידייה בארבע השנים שקדמו למותו ומכירים היטב את כל ה Ins and Outs  של האחוזה.

לשניהם את אותן האיכויות שהפכו את אביהם – דידייה דגנו – לאגדה מהלכת. הייננות היא אותה ייננות ותשומת הלב לפרטים והתשוקה מורגשים בכל לגימה ולגימה. קשה מאד להיכנס לנעליו של אחד מיינני הענק בעולם לאחר מותו ובדיוק רגע לפני בציר הענבים, אולם בנג'מין ושארלוט עשו זאת בענק. בזכות אופי וכישרון אדירים ונדירים.
 

היינות בטעימה:

Blanc Fume de Pouilly 2005
Pouilly Fumé, Pur Sang 2005
Pouilly Fumé, Buisson Renard 2005
Pouilly Fumé, Silex 2005
Blanc Fume de Pouilly 2007
Pouilly Fumé, Buisson Renard 2007
Pouilly Fumé, Silex 2007
Jurancon "Les Jardins de Babylone" 500 ml 2007
Blanc Fume de Pouilly 2008
Pouilly Fumé, Pur Sang 2008
Pouilly Fumé, Silex 2008
Sancerre Les Monts Dammes 2008

 

להתראות בקרוב. עד אז - שתו טוב.

 

                                                    

           נפתחה חנות הדגל ברחוב פרישמן 73 תל אביב (מול כיכר מסריק)

 

                        

 

                                               אין להעתיק, או לעשות שימוש בחומרים באתר זה, בשום צורה שהיא, אלא ברשות מפורשת בכתב מג'יאקונדה

עבור לתוכן העמוד