חדשות

עצור
הארץ
כלכליסט

צור קשר

מאשר קבלת דיוור
חנות היין
טעימות יין
המרכז ללימודי יין
מועדון החברים

Domaine de la Borde

רקע
ז'וליאן מרשל לא נולד למשפחה של גפנים ויין. הוא הגיע לג'ורה בגיל 23 ממשפחה חקלאית לאחר שלמד אגרונומיה ואחר כך אונולוגיה בדיז'ון. אין ספק שהוא חלק מהדור החדש של כורמים בג'ורה אשר יודע לשמר את מסורת האזור אך יחד עם זאת, לא לתת לתהליכים אלו לפגוע באמת של ענבי האזור וכך לייצר את יין הג'ורה הכן ביותר. מי שירצה להבין זאת לעומק יהיה חייב ללכת ולראות זאת בעיניו.
ז'וליאן הוא לא יצרן דוגמטי, הוא מתבונן וחושב לפני שמסיק מסקנות. הוא חיפש היטב את האזור והשיטה אשר יוכל לעבוד לפיה ולשלב באופן מוחלט את העסק המשפחתי, רווחה כלכלית וכמובן והכי חשוב, איכות היין!

בכרם
הבציר חייב להיות בתזמון המושלם, בבשלות פנולית אידיאלית. הבציר ידני וקפדן והענבים עוברים סינון נוסף בהגיעם ליקב על מנת לשמור על רמת איכות הפרי הגבוהה ביותר.
שם המשחק ביקב הוא כיבוד הטרואר ולכן משנת 2012 היקב אימץ את שיטת החקלאות הביודינאמית. טיפולים טבעיים ,אין שימוש בחומרים כימיים ושימוש בשמרים מקומיים וטבעיים בלבד. בנוסף ז'וליאן מעודד צמיחת עשב וצמחים אחרים בסביבת הגפנים מכיוון שאלו משפרי את חיוניות הקרקע ואת המבנה הביולוגי שלה. אזור הכרמים של הדומיין התברך בסוגי אדמות שונות, חלקות בגבהים שונים וזוויות שונות. חלקות בגובה של 250-500 מטרים וחשיפה דרומית, אדמת גיר, מאובני ים וחלוקי נחל אשר יצרו יינות בעלי מגוון אינסופי של טעמים, אופי ברור וטהורות עד אין קץ.

ביקב
זהו יקב קטן ומשפחתי אשר מטרתו לעשות יינות טרוארים. ז'וליאן העניק ליקב את שמו כמחווה לאביו. הדומיין הוקם בשנת 2003 ב-
Pupillin בעיירה הציורית Arbois שבז'ורה, מדובר בגן עדן של ממש המוקף בגבעות אשר משרות שלווה על האזור. ליקב 5 האקטר של כרמים בנות 7-77 שנה אשר נטועות מסביב לאחוזה. הזנים באזור וביקב הם שרדונה וסבנייה בלבנים ופולסאר, טרוסו ופינו נואר באדומים.


 

 

                                                    

           נפתחה חנות הדגל ברחוב פרישמן 73 תל אביב (מול כיכר מסריק)

 

                        

 

                                               אין להעתיק, או לעשות שימוש בחומרים באתר זה, בשום צורה שהיא, אלא ברשות מפורשת בכתב מג'יאקונדה

עבור לתוכן העמוד