חדשות

עצור
הארץ
כלכליסט

צור קשר

מאשר קבלת דיוור
חנות היין
טעימות יין
המרכז ללימודי יין
מועדון החברים
  • גיאקונדה מארחת
  • מתארחת
  • מארחת

טעימת Albert Mann

10/12/2008

האחוזה בבעלות שתי משפחות כורמים גדולות – Mann ו- Barthelme וממוקמת בעיירה Wettolsheim וכיום נכללת בין האחוזות החשובות של אלזס. כ-21 הקטר שמתוכם 5 הקטרים בחלקות הגרנד קרו SchlossbergFurstentum,   Steingrubler,  Hengst,  Pfersigberg. לדומיין גם חלקות ב- Altenbourg, Rosenberg,Clos de la Faille .
הפילוסופיה של הדומיין ברורה – לכבד את האדמה ולאפשר לאפיונים הייחודיים של כל חלקה וחלקה וכל זן וזן לבוא לידי ביטוי ביין המוגמר. ההקפדה הרבה בכרם וביקב הם אלה שהעלו את האחוזה לפסגה של אחוזות אלזס. שיטות הכורמות ועשיית היין הינן אורגאניות והסגנון מושך לכיוון יינות מסורתיים, בשלים מאד ובעלי גוף מלא. הבציר ידני ונעשה רק כאשר הענבים הגיעו לבשלות מכסימאלית, הן מבחינת הקליפה, הן מבחינת החרצנים והן מבחינת הפרי. סחיטה איטית עדינה מאפשרת תירוש צלול וטהור, כזה המאפשר שלא להוסיף שום מוצרי לוואי אנולוגיים, למעט סולפר בכמות מינימאלית במיוחד. התסיסה נמשכת מספר חודשים, היינות מתיישנים על שיירי השמרים ומתייצבים באופן טבעי.
 Grand Cru Furstentum מייצרת יינות מרוכזים בעלי משקל ועומק, מרקם עשיר ושמנוני, ארומות מתובלות של פירות אקזוטיים בשלים, וסיומת ארוכה.
הגוורצטראמינר פראי ומלא, ארומטי מאד, עשיר בליצ'י ותבלינים, זעפרן, עם רמיזות מעושנות שמקורן באדמות. הסיומת חלקה וארוכה.זן הפינו גרי משחק תפקיד ראשי באחוזה זו ומייצר יינות סופר איכותיים מחלקו הגרנד קרו  Hengst ו-Furstentum. אלו  יינות בעלי ניחוחות מקסימים של אפרסק לבן, קליפת תפוז ומינראליות. עשירים ומלאים, העוטפים את החיך ומותירים סיומת של משמשים יבשים המזכירה יינות שנין בלאן מעמק הלואר.

  

היינות בטעימה:

Riesling Rosenberg 2007
Riesling Grand Cru Schlossberg 2007
Riesling Rosenberg 2001
Pinot Gris Grand Cru Furstentum 2005
Pinot Gris Grand cru Hengst 2005
Pinot Gris Grand Cru Hengst 1998
Gewurztraminer Tradition 2007
Gewurztraminer Grand Cru Steingrubler 2005
Gewurztraminer Grand Cru Furstentum Vielles Vignes 2007
Gewurztraminer Grand Cru Steingrubler 1999

 

להתראות בקרוב. עד אז - שתו טוב.

 

                                                    

           נפתחה חנות הדגל ברחוב פרישמן 73 תל אביב (מול כיכר מסריק)

 

                        

 

                                               אין להעתיק, או לעשות שימוש בחומרים באתר זה, בשום צורה שהיא, אלא ברשות מפורשת בכתב מג'יאקונדה

עבור לתוכן העמוד