חדשות

עצור
הארץ
כלכליסט

צור קשר

מאשר קבלת דיוור
חנות היין
טעימות יין
המרכז ללימודי יין
מועדון החברים
  • כתבות אוכל
  • כתבות אוכל
  • כתבות אוכל

מכונת לחם

17/08/2006
לא נכנעת למכונה.
בעידן של הידוס בין שעמום מתמיד לחוסר זמן, עידן שהציב את האוכל כסקס החדש וכנגזרת את הלחם כ"משחק המוקדם", פצחו יצרניות הטכנולוגיה בתרמית קטנה ולגיטימית הקרויה מכונות לחם.
זהו טריק משוכלל המאפשר לתכנת את המכונה 13 שעות מראש, מותיר לכם זמן לרוץ לשוק לוינסקי, לרכוש נתח פלמידה ונתח גבינה מלוחה משובחת  אצל סימה אברמנטו, בדרך להספיק ולרוץ לספר לחברֵה על מעשה האהבים המתהווה ביניכם למכונת הלחם, לחזור הביתה ולצפות, דרך חלון המותקן במכונה, בלחם המדגמן ובסערה המתחוללת בין השמרים לגלוטן.
אנשים, להפתעתי, מושפעים מפרסומות.
לאט לאט הם מתחילים להאמין בתמימות שגם בחיים עצמם, כמו בפרסומות, נהוג להכין לחם במכונת לחם, ושהנה... אוטוטו והם הופכים לנחתומי צמרת.
אותם אנשים בדיוק מוכנים להשקיע את מיטב ממונם ברומן סוער, אך בלתי יציב.
ישנן מכונות המוציאות לחם עייף וסמרטוטי, ספוגי, דהוי, צהבהב, עם קראסט עלוב וגוון עצוב, שחציו אפוי וחציו לא יאפה לעולם.
ישנן מכונות המספקות לחמים שאפשר להניח כפסלים בסלון, ומכונות המוציאות לחמים עם שומות חינניות.
ישנן מכונות המספקות לחמים יפים אך טיפשים, חסרי תוכן, המתעייפים בקלות ומכונות המבטיחות תכנות לשלש אפשרויות של צבעי קראסט (חבל רק שבמכונות מסוימות שלשת צבעי הקראסט מופיעים, בה בעת, על אותה כיכר אומללה אחת, כמו יצאה כרגע מ"גוונים" אצל שוקי זיקרי) וישנן מכונות ששום לקסיקון בשום שפה לא מספק מילים שיכולות להגדיר במדויק את התוצאה המתקבלת.
מכיוון שלעת עתה לא נמצאה המכונה המסוגלת לייצר פיתה דרוזית, כמו אצל הזקנה החביבה מפקיעין, או לחם בוכרי כמו ברמלה, כל שנותר הוא לשכלל עוד קצת את המכונה, להוסיף מכשיר אינטרקום קטן שיאפשר שיחת חולין ושיחת מוטיבציה שתגביר את מידת הקשב והנאמנות ההדדית ביניכם ובין הלחם במכונת הלחם.
גלריית הלקוחות הקבועים והפופולאריות של המכשיר גואים.
קהל מגוון יש לה למכונה כי אין פשוט מלתפעל אותה; מעמיסים את המצרכים (רצוי בדיוק נמרץ ע"פ ספר המתכונים המצורף למכשיר), סוגרים את המכסה, לוחצים על הכפתור והופ... כעבור שעה קלה (או יותר - תלוי במכונה ובסוג הלחם המבוקש) יוצא מה שנהוג לכנות לחם. ה-ל-לויה.

לכתבות אוכל נוספות

                                                    

           נפתחה חנות הדגל ברחוב פרישמן 73 תל אביב (מול כיכר מסריק)

 

                        

 

                                               אין להעתיק, או לעשות שימוש בחומרים באתר זה, בשום צורה שהיא, אלא ברשות מפורשת בכתב מג'יאקונדה

עבור לתוכן העמוד