חדשות

עצור
הארץ
כלכליסט

צור קשר

מאשר קבלת דיוור
חנות היין
טעימות יין
המרכז ללימודי יין
מועדון החברים
  • כתבות אוכל
  • כתבות אוכל
  • כתבות אוכל

חברתי החיננית - הצנונית

18/11/2006
השבוע, בעודי מסתובבת בשבילי המרכול השכונתי, נכנס לחיי הקול הנשי הבא: "פסססס, פסססס... כאן, מאחורייך". הסתובבתי לחפש את בעלת הקול והנה הצנונית מביטה בי כילדה חמוצת-פנים במבט זועף, כשאצבעה מופנית אלי.
"ת'שמעי", היא אמרה, "אינני מוכנה שתנהגו בי עוד בחוסר כבוד. בואי תתקרבי, אני אספר לך משהו".
אני, שעמדתי מוכת הלם, הצלחתי למלמל להגנתי: "תראי, נשבעת לך, זו איננה החלטה סגנונית".
מסיבות של ביטחון אישי התקרבתי רק עוד צעד אחד. חשבתי שהיא תספר לי שגם היא בילתה לילה במיטה עם קלינטון, חשבתי שהיא תספר לי שהיא זו שהדליפה את פרשת הקלטת של נתניהו לעיתונות, אבל לא. כל שהיא אמרה הוא שבכוונתה לשכור בלש פרטי, לערוך מצוד ענק ולמצוא את האיש האחראי למטבע הלשון "יבש כמו צנון", לתבוע את האמ-אמא שלו תביעה ייצוגית על הוצאת דיבה ולשון הרע, ולחכות שהאמת תתברר בבית-הדין לתביעות קטנות. 
הכנות שלה, שכבשה את ליבי, גרמה לי להגיד לה: "אין לי שום בעיה עם צנוניות, רק תני לדברים לקרות באופן טבעי".
"באופן טבעי"?! היא אמרה, "באופן טבעי?! מי את חושבת שאת?! תפרגני לי את ניסיון החיים שלי. כי באופן טבעי יוצא שאני שנים יושבת כאן, על המדפים, ובאופן טבעי נחילים של בני-אדם עוברים כאן יום יום, ולהוציא פה ושם איזה מישהו עם לב ונשמה, כולם חולפים על פניי באופן טבעי ומתכחשים לקיומי. כלב. כלב לא רוצה אותי. שום תירוץ שבעולם אינו מצדיק שאסבול בשתיקה את ההשפלות החוזרות ונשנות. הגיעו מים עד נפש. נשבר לי. נקודה".
"תראי", אמרתי, "לתהילה יש מחיר. ברגע שתהפכי לאישיות מפורסמת פרטיותך תופקע ממך. אנשים יתחילו לגלות התעניינות יתרה בחייך, בהעדפותייך המיניות ובגודל החזיות שאת לובשת. יזמינו אותך להשתתף בפאנל של כל מיני תכניות מפוקפקות ויכתבו עלייך במדורי הרכילות. שקלת את זה?"
"שקלתי. שקלתי. שיכתבו מה שהם רוצים במדורי הרכילות. הגרוע מכל כבר נכתב. היש יותר גרוע מיבש כמו צנון?! יבש כמו צנון?! אפילו על רענן כהן לא אמרו שהוא יבש. נכון?"
מה שנכון נכון, חשבתי בליבי. וככל שחשבתי יותר על דבריה הבנתי שנעשה כאן עוול, שיש לתקן ולהחזיר לצנונית את האמון בבני-האדם, את התמימות והתקווה.
צנונית אינה בנויה לפלירטים. צנונית בנויה לאהבה בוגרת יותר, ליחסים סולידיים יותר.
קנו צנונית ותזכו אוטומטית למצוות. היא יד ראשונה, שמורה, צבעה החיצוני ורוד בוהק, מטאלי כמעט. היא חריפה, שנונה ומעקצצת, בנויה לקשר, ולתלפיות. היא מקור לגמרי לא רע לוויטמין C ויש שמועה, שאינני ערבה לה, האומרת שצנונית שורפת שומנים. 10 צנוניות קטנות מכילות שמונה קלוריות בלבד. וכל זה במחיר מחירון.
אם כן, מדובר במציאה של ממש. קנו צנונית, או צנון. זה לא עולה המון.

לכתבות אוכל נוספות

                                                    

           נפתחה חנות הדגל ברחוב פרישמן 73 תל אביב (מול כיכר מסריק)

 

                        

 

                                               אין להעתיק, או לעשות שימוש בחומרים באתר זה, בשום צורה שהיא, אלא ברשות מפורשת בכתב מג'יאקונדה

עבור לתוכן העמוד