חדשות

עצור
הארץ
כלכליסט

צור קשר

מאשר קבלת דיוור
חנות היין
טעימות יין
המרכז ללימודי יין
מועדון החברים
  • כתבות אוכל
  • כתבות אוכל
  • כתבות אוכל

רק בריאות

11/08/2006
עד לא מזמן הייתי חברה של כבוד במועדון הפוסחים על ארוחת הבוקר.
ארוחת בוקר נהגתי לאכול במקרים נדירים בהם הפכתי ברת מזל ויצאתי לחופשה או לסופשבוע רומנטי, אחרת מצאתי שזו טרחה מוזרה או מנהג נפסד שפותח על ידי האצולה של התזונאיות שהקימו מועדון יריב - קליקה סגורה ומאיימת בה חברים בני גיל הזהב או בעלי פנסיה מתוקצבת היטב, או אנשים רגישים, כאלה ההולכים על בטוח, המשוכנעים שהם חיים בהרמוניה, בעולם בריא, כאלה שעברו לגור בפרויקט "גן על הפארק, על הגג, צמוד קרקע", והולכים להשתכשך בבריכה המאולתרת בפרויקט, משל היו גרים בליכטנשטיין.
 אלה אנשים הקונים נעליים מאיכות משובחת, המחזיקות מעמד חורף אחרי חורף אחרי חורף, או ז'אקט קלאסי, כזה הרשום בצוואות ועובר מדור לדור, תפור "הוט קוטור" בידי חייט מהאצולה של החייטים, כזה שתמיד יישאר באופנה, לכן הוא נקנה.
בעוד אלה תנאי הקבלה למועדון היריב, תנאי הכרחי לקבלה למועדון שלי, מועדון הפוסחים על ארוחת הבוקר, הוא מחויבות מוסרית בקשר שבין סטייק רייר, שלא מש ממחשבותייך בסביבות השעה אחת עשרה פלוס מינוס, לחור הנפער בבטן, בסביבות השעה המדוברת, חור השווה בהיקפו לאצטדיון בלומפילד והצלילים העולים ממעבה הבטן שווים בדציבלים לקולות האוהדים ביום של דרבי.
זהו חור המוכן להתמלא בכל דבר אפשרי כמעט. החל בשאריות ביסלי גריל וכלה בכבד אווז נא, עם בריוש או בלעדיו. אצלנו במועדון לא מתעסקים בקטנות. ויש גם איסורים הנאכפים בקפידה ע"י מועצת החכמים של המועדון שלי: קרואסון לדוגמא, ב"בודדת", הוא איסור גדול מאד בדת של המועדון, כי הוא משאיר אותך עוד יותר רעב משהיית. קרואסון? או בצרורות או לא בכלל.
חצי אשכולית מבלבלת אותך וגורמת לך לחשוב שאתה חבר של קבע באגודת האנורקטיות הבינלאומית והיא גם משאירה מגע מאד לא נעים על השיניים.
במקרה גבולי שכזה אני מעדיפה לאכול את עלי עץ התות של תולעת המשי, חיית המחמד שלי, דרך החורים בקופסת הנעליים.
דייסה? דייסה טובה לאנשים בעלי יכולת מוטורית משובחת הראויה להערכה, המסוגלים גם לערבב בסירים וגם לקרוא את הטור של סבר פלוצקר, סימולטאנית. וזה לא אני. אלה בדרך כלל חברים במועדון היריב, מועדון אוכלי ארוחת הבוקר.
אלה מאי? לאחרונה עברו עליי שינויים מרחיקי לכת והגעתי לשפל שאין כמותו: כמעט ואינני מזהה את בבואתי המשתקפת בצלחת הסטייק המצוחצחת משאריות רוטב שליקקתי בשקיקה, כי בגילי הראיה כבר לא משהו ולפני כחודש רופא הביט בי ברכות, בדק ופסק, בצדק כנראה, שרשומים עוד כמה מקרים כמוני בהיסטוריה של הרפואה ועל מנת לעצור את הדעיכה בתפקודי אני מוכרחה להתחיל לאכול כבת אנוש ולא כחיה, דבר שיקל בהרזיה.
לא אהבתי את הכיוון שהשיחה בייננו הלכה אליו כי שום הון שבעולם אינו מצדיק שאסבול בשתיקה את ההשפלות החוזרות ונישנות של הרופא ואחרי ניסיונות לא מי יודע מה מוצלחים להסחת דעתו באסטרטגיות שונות ומשונות קרה שסגרתי עסקה לא משובחת אבל חשאית עם הרופא, שבחדרי חדרים ומוקדם בבוקר, אחדור אט אט לעולם המיזלי ועל פי הנתונים שבידי, אם הכול יתנהל למישרין, עד סוף השנה הבאה אצליח להפחית ממשקלי 220 גרם ועוד 220 מיליגרם מכמויות הכולסטרול.
מה אני אגיד לכם...עולם המיזלי זה לא מה שחשבתם... למרות היומרה הבריאותית של המשווקים וכתבות הבריאות במגזין האהוב עלי "מכביתון", תערובת המיזלי האולטימטיבית היא לא זו הנמכרת בחנויות. תערובות אלה עתירות כולסטרול ובעיקר הן הרבה פחות טעימות מהתערובות המוכנות לבד, בבית.
ממש בימים אלה סגרתי חודש של עבודת מחקר. זוהי עבודה מלוכלכת אבל מישהו מוכרח היה לעשות אותה וכעת אני מפגינה, בגאווה, מיומנות מדהימה בנושא.
באורח פלא מתברר שהסוד השמור ביותר בעולם המיזלי הוא שהמרקם חשוב יותר מהטעם. הצלחת המיזלי תלויה באיזון שבין המרכיבים, מרקמם וטעמם.
מתברר שקליית השקדים והאגוזים אינה עניין של מה בכך. הנושא קריטי במיוחד.
עוד מתברר כי שומשום טעים מאד אבל נתקע בין השיניים, כך שאם אתם לפני פגישה חשובה, עסקית או רומנטית, כדאי להקדיש מחשבה נוספת בנושא.
גרעיני דלעת מוסיפים המון. הם גדולים ופריכים.
פירות יבשים זה טוב, אבל לא רצוי לתת להם להשתלט על החגיגה.
בריכת המיזלי שלכם היא עניינכם הפרטי, יש הטובלים את המיזלי בבריכת ריוויון, יש בחלב ויש ביוגורט אולם אנא שמעו שוועתי-נסו פעם בריכת יוגורט העשוי מחלב כבשים.

לכתבות אוכל נוספות

                                                    

           נפתחה חנות הדגל ברחוב פרישמן 73 תל אביב (מול כיכר מסריק)

 

                        

 

                                               אין להעתיק, או לעשות שימוש בחומרים באתר זה, בשום צורה שהיא, אלא ברשות מפורשת בכתב מג'יאקונדה

עבור לתוכן העמוד