צור קשר

מאשר קבלת דיוור
חנות היין
טעימות יין
המרכז ללימודי יין
מועדון החברים
  • כתבות יין
  • כתבות יין1
  • כתבות יין

יינות עמק הלואר

© כל הזכויות שמורות לג'יאקונדה

 

מכל אזורי היין הלבן החשובים בעולם אזור עמק הלואר הוא אולי הזנוח ביותר. איכשהו (ולא ברור לנו איך) הוא לא תמיד מצליח להתברג למצעד ה "טופ 10" של עולם האופנה של היין כמו אזורי יין אחרים דוגמת בורגון ועמק הרון הנארזים בבקבוקים בעלי אגן סקסי, או יינות גרמניה בעלי הבקבוקים התמירים, האציליים, בורדו עם הכתפיים הזקורות, או הרמיטאז' המאסיביים, בעלי הישבן הרחב המפתה.
בדיוק כשם שאין לצפות לאולימפיאדה מרגשת בלי ריצת 100 מטר כך לא יתכן מקרר או מרתף יין מכובד בלי כמה בקבוקים מעמק הלואר.
כי בניגוד לשמועות ולהנחה האווילית המקובלת בקרב רוב קהלי שותי היין בעולם גם באזור עמק הלואר מצליחים לייצר יינות ענק מלאי רבדים, קסם, עניין ויכולת התיישנות ארוכת שנים.
אלה יינות אשר אינם רודפים חיים קלים ומותרות, שאינם אוהבים לנקר עיניים, בעלי אישיות כובשת, אשר מאחורי חזותם הצוננת מסתתר הר געש של יצרים.
אזור עמק הלואר מסתתר מאחורי החוטיני של עצמו ומתחת לפני השטח רוחשת פעילות ענפה
וכל שצריך הוא להציץ ולטעום ולפתע פתאום תמצאו עצמכם רוחשים אהבת נצח ליינותיו ואלה עד מהרה יתארו ברקמה החברתית העדינה של מקררי ומרתפי היין שלכם.
אלה יינות בעלי אג'נדה חברתית מפותחת משל עצמם, המחוברים אל נטיותיהם הטבעיות, פחות מוגבלים על ידי מוסכמות ויותר מלאי תשוקה, הנעים במדרג רחב של חסרון או גודש כספי בכיסים.
את עמק הלואר ניתן לחלק לארבעה אזורים, כשכל אחד מפיק יינות בסגנון משלו כאשר האקלים הצפוני שם דגש על עידון וטעמים, יותר מאשר על כוחנות וריכוז פירותי.
ננט Pays Nantais משמש ביתו של המוסקדה (הידוע גם בשם מלון דה בורגונדי).
באזור אנז'ו סומורAnjou Saumur מפיקים מענב השנאן בלאן (הידוע גם כפינו דה לה לואר) הן יינות יבשים והן יינות מתוקים, בעיקר בקוטו דה לאיון (Coteaux du Layon) וקאר דה שום Quarts des Chaum ואזור סבנייר Savennieres מפיק יינות שנין בלאן יבשים במיוחד המתיישנים נפלא.באזור טורן
Touraine מפיקים מענב הקברנה פראנק את האדומים הטובים ביותר מהאזורים Chinon , Bourgueil ו- Saint Nicolas de Bourgueil .
מרכז הלואר הוא ביתו של הסוביניון בלאן, האפלסיונים הידועים הינם סונסר ופואי פומה אולחם גם איזורים ידועים פחות באזור מסוגלים להפיק סוביניון בלאן איכותי. סוביניון גדל גם לתוך הכרמים של טוראן אלא שכאן השנאן בלאן משתלט על הכרמים.
ובאזורים ווברה Vouvray ומונטלואי Mountlouis מפיקים שנאןבלאן בסגנון מעט פחות יבש מאלה שבסבנייר.
ננט – Pays Nantais
ננט מהווה את האזור המערבי ביותר בלואר, ביתו של המוסקדה (המכונה גם מלון דה בורגון) הניטראלי המשמש בן לוויה מושלם לפירות הים. יבש, בעל גוף קל עד בינוני ומרענן, לעיתים חסר מירקם. ככל שיתיישן יעשה שטוח ודל לכן מומלץ לשתותו תוך שנה מהבציר.
טעמו הניטראלי של המוסקדה נובע מהעובדה שהזן מבשיל מוקדם, דבר המבטיח חומציות טובה (לא גבוהה ולא נמוכה) , ומצד שני – לא מאפשר לקליפות לצבור מרכיבי טעם רבים.
13000 הקטרים של כרמים סביב העיר ננט, נחלקים לארבעה אפלסיונים.
Muscadet Sevre et Maine הוא הגדול מכולם ומהווה 80% מהתפוקה. הטובים שביינות אלה בעלי בוקה פרחוני עדין, מינראליות ולעיתים אף היכולת להתיישן.
Muscadet Coteaux de Loire בעל גוף מלא יותר בעוד שמוסקדה Muscadet cotes de Grandlieu בעל סגנון רך יותר.
שלושת תתי האזורים הללו מהווים הדוגמאות הטובות ביותר ליין המוסקדה ורק מוסקדה מאזורים אלה יישא על התווית את המילים Sur Lees מאחר ואלה המתיישנים על הליס (שיירי השמרים המתות) למשך כחמישה חודשים לפחות בחביות בהן הותססו הענבים. זהו תהליך המסייע בהדגשת טעמים. לעיתים את יינות המוסקדה מבקבקים עם שיירים של פחמן דו חמצני ולכן היין מרגיש צעיר ותוסס.
אנז'ו סומור Anjou Saumur
הביטוי הטוב ביותר לשנאן בלאן בעולם כולו (להוציא את וובריי) נמצא באנז'ו. אדמות הצפחה של האזור והאקלים מפיקים יינות יבשים ומתוקים יוצאים מן הכלל. חלקם בעלי יכולת התיישנות לעשרות שנים.
דרומית מערבית לעיירה אנז'ו, בחלקו הצפוני של נהר הלואר, נמצאים הכרמים של האפלסיון סבנייר Savennieres, שם הכרמים שתולות על אדמת צפחה, בשיפוע עד לגדת הנהר.
שנאן בלאן יבש, מינראלי בעל עומק ואורך. סבינייה זקוקים לארבע עד חמש שנים לפחות על מנת להתרכך ויינות חצי יבשים ומתוקים נעשים בשנים יוצאות דופן.
באזור ישנם שני תתי אפלסיונים – רוש או מואןRoche aux Moines והאפלסיון הקטנטן קולה דה סרנט coulee de serrant בבעלות היצרן האגדי ניקולה ז'ולי.הטובים שביינות המתוקים באים מהעמק בצד הדרומי של הלואר, מהאפלסיונים קוטו דה לובאן Coteaux de l’aubance ו קוטו דו לאיון Coteaux du Layon .
שנין בלאן מבשיל למתיקות ניחוחית בכרמים בעלי שיפועים בזויות שונות ומסתייעים לעיתים בבוטרייטיס. היינות הטובים ביותר בעלי פירותיות ממושכת וארומה פרחונית בצעירותם ובבגרותם מקבלים ניחוחות של דבש ופירות יבשים. הם חלקים ושמנוניים על החיך.
בונזו Bonnezeaux ו קר דה שום Quarts de Chaume ב קוטו דה לאיון Coteaux du Layon נחשבים נעלים בסגנון זה ולכן זכו לקבל אפלסיון משל עצמם.
באפלסיון אנז'ו. ליינות הלבנים המופקים מענב השנאן בלאן טעמי תפוחים וחבושים עם רמיזות מינראליות. האדומים הרכים עשויים מקברנה פראנק.
אנז'ו וילאז Anjou Villages ואנז'ו וילאז' בריסק Anjou Villages Brissac הם אפלסיונים של יינות אדומים מיוחדים העשויים מקברנה פראנק וקברנה סוביניון שמקורם בעיקר בחלק הדרומי של הנהר בעלי צבע חזק יותר, מרוכזים ובעלי מיבנה חזק יותר מאשר האנז'ו הרגילים. הם מהווים תמורה בעלת ערך.
באנז'ו מייצרים גם יינות רוזה העשויים בסגנונות שונים. קברנה דה אנז'ו ורוזה דה אנז'ו הם חצי יבשים, בעוד רוזה דה לואר (המופק גם בטורן) הוא יבש לחלוטין.
האדמות הגיריות הרכות של סומור, מדרום לנהר וממזרח, הפכו את העיר ואיזור סומור למרכז מבעבעים.
לסומור גם אפליישן לאדומים ולבנים הנעשים, כמו באנז'ו, מקברנה פראנק ושנין.
למרות שאדמת הגיר מייצרת יינות קלילים יותר, בעלי ניחוחות של רסברי וסיגליות. האדומים הטובים ביותר באים מסומור שמפיני Saumur Champigny, אפלסיון קטן, קרוב לעיר סומור. אלה יינות טריים, פירותיים וקלים לשתייה.
טורן Touraine
האדומים הטובים ביותר באים מטורן ובעיקר מאפלסיוןן Chinon Bourgueil ו Saint Nicolas de Bourgueil
בעקרון הם טריים, פירותיים, עשויים מקברנה פראנק (המכונה ברטון בשם הצרפתי המקומי).
מה שהופך את היינות הללו למושכים הוא שהם קלים לעיכול, שמחים וחברותיים לאוכל. הסגנון הקל ביותר,זה הדומה לבוז'ולה, ניתן להגשה קר 14-13 מעלות, על מנת להדגיש את הפירותיות. בבצירים גדולים כמו אלה של 1997-1996 ומאדמות מסוימות, הם יהיו מוצקים יותר ובעלי אורך חיים ופוטנציאל יישון לעשר שנים לפחות.
שינון הוא הגדול מבין שלושת האפלסיונים.
ויאן Vienne - מפיק יינות בעלי רכות ומעוגלות, מרקמים ומשקל. הקלים יותר באים מאדמות הסחף החוליות, הקרובות לנהר, בעוד אלה הגדולים יותר, בעלי המבנה, מקורם באדמות החימר והכורכר של השיפועים הפונים דרומה. קיים גם שינון יבש, נדיר, העשוי משנין בלאן.
אדמות הגיר מצפון ללואר, ב Bourgueil , מקנים ליין מבנה מוצק, בעוד שהענבים הגדלים על אדמות הסחף של Saint Nicolas de Bourgueil מייצרים יינות קלים ופירותיים.
בכל שלושת האזורים היצרניים מציגים לפחות 3 Cuvees , כשכל אחד משקף את סוג האדמה וגיל הגפן.
טורן הוא האפלסיוןן של יינות פשוטים, קלים, לבנים, אדומים ורוזה, המיוצרים באזור המקיף את העיירה טור Tours והמתרחב מזרחה עד ל בלואה Blois. באזור גדלים ענבים רבים אולם שניים מהמוצגים על התוית הם גאמיי וסוביניון בלאן. שלושה סקטורים רשאים להוסיף את שמם לתווית –Touraine Mesland , Touraine Amboise ו Touraine Azay le Rideau , בעוד ש Touraine Nobel Joue אחראי לייצור יינות ורודים חיוורים העשויים מפינו מונייה, פינו נואר ופינו גרי.ממזרח לטורן שני אפלסיונים לבנים מעולים – ווברה
Vouvray ו מונטלואי Mountlouis בהם השנאן בלאן שוב מגיח, יבש, חצי יבש, מתוק ומבעבע – תפוחי, דבשי בעל חומציות גירית גבוהה.לאקלים השפעה מכרעת על סגנון היין.
בשנה בשלה, כזו בה הבוטרייטיס מתגנב, הסגנון נוטה יותר למתוק, חבושי ופירות מסוכרים, בעוד שבשנים רזות יותר מבעבעים ויבשים יככבו. לא משנה מה סגנון היין ואופיו, ליינות אלה אורך חיים ויכולת התיישנות לדורות.
ווברה ממוקמת בגדה הצפונית של נהר הלואר, עם שיפועים גיריים המפיקים יינות בעלי משקל ועוצמה גדולה יותר מאלה של מונטלואי שבגדה הדרומית, שם האדמות חוליות.
מרכז הלואר
מרכז הלואר הוא בירת הסוביניון בלאן של צרפת. יינות סונסר ופואי פומה פריכים מאד, יבשים ובעלי ריח חריף של רד קארנט, גוסברי ולעיתים טעם וארומה של פירות הדר, עם איכויות מתכתיות פלינטיות הבאות לידי ביטוי באופן מרשים רק באזור זה.
העיירה ההררית סונסר, בגדה המערבית של הלואר, נותנת את שמה לגדול מבין שני האפלסיונים המקומיים. 2600 הקטרים שתולים על גבעות גיריות.
פואי פומה מופק בצד השני של הנהר, שם האדמה שטוחה יותר ומגדלת את אותו ענב – הסוביניון בלאן.
קיים עוד יין לבן נוסף המכונה פואי סור לואר אך מופק מענב ה שסלס Chasselas ומייצר יין באיכות פחותה.האדמות של פואי פומה בד"כ כבדות יותר מאלה של סונסר כך שבזמן שהיינות די דומים בסגנון, יש להם לעיתים יותר גוף ומעוגלות, פרי מעט בשל יותר, כמו גם עישון מודגש ומכאן שמם – פואי פומה (פומה=מעושן). אלה יינות שלעיתים קרובות זקוקים לעיתים לשנתיים עד ארבע שנים יישון בבקבוק על מנת להתרכך. במקרים בהם משתמשים בחביות אלון השפעתן על היין היא בהכרח פועל יוצא של איכות הפרי. הטובים ביותר יהיו עשירים וקרמיים ומזכירים יינות איכותיים מפסאק לאוניאן ובורגון.
אין זה קל להבחין בהבדל בין סונסר ל פואי פומה. סונסר עשוי להיות בעל מדרגים שונים של איכות אולם יהיה מלא יותר ופירותי יותר. הפואי פומה בעל אחוזים גדולים יותר של אדמות גיריות קשות ונוטה להיות מינראלי ומרוכז. שני היינות מעולים בצעירותם.
בעוד פואי פומה מייצר יינות לבנים בלבד, בסונסר מייצרים גם מעט אדומים ו רוזה מפינו נואר. האדומים קלי גוף, עם ניחוחות דובדבנים ומשמש בצריכה יומיומית בביסטרו של פאריס.
האזור הנוסף של מרכז הלואר, בדומה לסונסר, ממוקם בעיכול הגדה השמאלית של הנהר.
האפלסיון מנטו סאלון Menetou Salon הממוקם מיד ממערב לסונסר מפיק סוביניון בלאן עוקצני ואדומים קלים ורוזה מפינו נואר, יינות ידועים פחות, אולם לעיתים קרובות בעלי ערך כספי מצוין.האפלסיון Reuilly גם הוא מייצר אדומים ולבנים, מאותם זנים ובנוסף – רוזה מפינו גרי.
הלבנים יבשים ואוסטיריים יותר, האדומים קלים מאלה של סונסר.
אפלסיון שכן –Quincy מייצר לבנים בלבד. הסוביניון בלאן גדל על אדמות חוליות וחצץ ומפיק יינות ארומאטיים ופירותיים, רכים בסגנונם.
ועכשיו כל שנותר לכם הוא להפסיק לקונן בנהי על שאנחנו חיים במדבר קולינארי, לחפש בקבוק יין מעמק הלואר, להישען לאחור, לשרוק בהתפעלות וליהנות. כי בקבוק יין מעמק הלואר על תתי אזוריו השונים והמגוונים יכול לספק רגעים קסומים של נחת לחיך. תנו לו צ'אנס. לחיים.

לכתבות יין נוספות

                                                    

           נפתחה חנות הדגל ברחוב פרישמן 73 תל אביב (מול כיכר מסריק)

 

                        

 

                                               אין להעתיק, או לעשות שימוש בחומרים באתר זה, בשום צורה שהיא, אלא ברשות מפורשת בכתב מג'יאקונדה

עבור לתוכן העמוד