חדשות

עצור
הארץ
כלכליסט

צור קשר

מאשר קבלת דיוור
חנות היין
טעימות יין
המרכז ללימודי יין
מועדון החברים
  • פון סנט
  • פון סנט1
  • פונט סן

Domaine de Font - Sane

One of the finest Gigondas estates

Robert Parker

 

רקע
דומיין פון-סאן, דומיין משפחתי מ-1860, ממוקם בלב אזור הכרמים של ז׳יגונדאס, אחד האפלסיונים הידועים והיוקרתיים של עמק הרון הדרומי. ידע ומיומנות של דורות שעיבדו את חלקות המשפחה, לצד אמצעים מודרניים, מאפשרים לורוניק ובן-זוגה ברנאר להמשיך ולקיים את המסורת, לשמר ולקדם את המוניטין של יינותיהם. בבעלותם 16 הקטר כרמים, רובם בז׳יגונדאס, חלקם באפלסיון קוט דה וונטו. 

 

בכרם
לדומיין חלקות מאד מגוונות על האפלסיון והם רואים חשיבות רבה לגיוון הזה ולגיל הגפנים. גורמים אלה מאפשרים לדומיין לייצר יינות שלמים, תוך הקפדה על יבול נמוך. פרקטיקות אורגניות וחקלאות בת קיימא עומדים על סדר היום בכרמים והדומיין צועד בכיוון של המרה מלאה לחקלאות אורגנית. לא נעשה שימוש בקוטלי עשבים סינתטיים למיניהם והם מאפשרים לצמחייה מגוונת לגדול בין הגפנים איפה שניתן. תשומת לב רבה מופנית לבחירת המועד המדויק של הבציר, עניין קריטי יחסית באזור עם אקלים חם יחסית. הדיוק והתזמון מושתתים על ההבנה שהמפתח ליצירת יין טוב היא להביא לייקב פרי בריא בבשלות מושלמת ובמהירות האפשרית.

 

      

 

ביקב
העבודה מנוהלת על ידי ורוניק בכשרון רב ובדייקנות. העדפה ברורה להבגרה במיכלי עץ גדולים, מיקרו חימצון עדין שנועד לפתח את החומרים בעדינות ובסבלנות. החיפוש הוא אחרי הטאנינים והאנטוציאנים המשובחים ביותר, אלה המשתחררים מקליפות הפרי בחלקים הראשונים של ההשרייה והתסיסה.

 

לאתר של Domaine de Font - Sane

                                                    

           נפתחה חנות הדגל ברחוב פרישמן 73 תל אביב (מול כיכר מסריק)

 

                        

 

                                               אין להעתיק, או לעשות שימוש בחומרים באתר זה, בשום צורה שהיא, אלא ברשות מפורשת בכתב מג'יאקונדה

עבור לתוכן העמוד